12 Червня 2017

Alebor Group – Ралі Умань: Вдалий експеримент

Спонсорство до новин

10 та 11 червня 2017 року гостинна Черкащина приймала другий етап чемпіонату України з ралі «Ралі Умань». Вперше в історії національного автоспорту перегони такого рівня пройшли у м. Умань. Та історія проведення ралі у Черкаській області бере свій початок ще в минулому сторіччі, коли обласне місто приймало у себе етапи чемпіонату УРСР «Ралі Славутич». Тож любителі автоспорту та професійні гонщики мали змогу спостерігати відтворення традицій, цього разу при підтримці групи компаній Alebor Group.

Природа центральної України дуже мальовнича, але доріг, цікавих для класичного ралі, тут не так багато. Та організаторам цього етапу змагань вдалося знайти та облаштувати дві спецділянки: «Умань» – 7,05 км і «Громи» – 15,04 км. Покриття обох спецділянок ґрунт, який тут досить слизький. Головна інтрига полягала в тому, що це зовсім новий ралійний маршрут, не знайомий жодному з учасників змагань. Тож всі екіпажі на старті були в рівних умовах, і тільки їх професіоналізм, злагодженість та технічна підготовка автомобіля впливали на перебіг подій на перегонах.

Після офіційної церемонії відкриття, що відбулося в суботу на головній площі Умані, після знайомства на подіумі з автомобілями та екіпажами, учасники змагань поділилися своїми враженнями від нової траси та передчуттям того, яким буде змагання.

Дещо не вистачає на першій ділянці швидкісних відрізків, та траса підготовлена добре. Цікава друга спецділянка, достатньо швидка, на ній є місця з джамбами, з трамплінами, – це дуже цікаво. Взагалі, організатори молодці, що повернули ралі на Черкащину. Це і для людей свято, і для спортсменів. Тому дякую за це, – прокоментував Юрій Шаповалов, перший пілот екіпажу №7

Траса дуже добре підготована. Дуже цікаво те, що ніхто із всіх пілотів, які братимуть участь у 2-му етапі, по ній до цього не їздив. Завтра буде дуже цікава гонка, яка покаже, хто чого вартий, – Сергій Рудьковський, перший пілот екіпажу №9

Попри величезну роботу, проведену по підготовці до перегонів, хвилювалися не лише спортсмени, а і організатори змагань. Про це у своєму інтерв’ю каналу AUTOSPORT TV сказав Микола Махневич, директор транспортної компанії «Болеко», що входить до складу ГК Alebor Group та співогранізатор II етапу чемпіонату України з ралі:

Нам вдалося зробити відкриття 2-го етапу чемпіонату України з ралі видовищним і багатолюдним. Маємо надію, що і на трасі перегонів буде багато глядачів. Підготовка до ралі передбачає вжиття підвищених заходів безпеки. Ми зробили все, що залежить від організаторів. Трасу та глядацькі місця облаштовано у відповідності до Плану безпеки ФАУ. Ми хочемо, щоб змагання пройшли на найвищому рівні тому, як організатори, трохи переживаємо з питань безпеки на окремих раліних ділянках

Дійсно, переживати було чому, бо ралі – це екстремальний та ризикований вид спорту. Автівки пролітали по трасі зі швидкістю 30-40 м/с і у пілотів не вистачило б часу зреагувати на непередбачувану перешкоду. Та все дійсно вийшло чудово та найвищому рівні. Незважаючи на стовпи пилу, які здіймали автомобілі на дорозі, зібралося чимало глядачів. Своїми враженнями від змагань поділився Василь Кулинич:

Уманське ралі – це круто! А ще крутіше те, що воно проходило на околицях приміського села Громи. Сьогодні в ньому гриміло

За ходом перегонів слідкували не лише глядачі на трасі. Організатори потурбувалися про проведення on-line трансляції змагань, тож кожен охочий міг спостерігати боротьбу професійних пілотів за перемогу. Спортсмени зазнавали надскладних навантажень, але не витримувала тільки техніка. Так з 20 екіпажів, що стартували в 4-х автомобільних класах, всі спецділянки перегонів пройшли лише 13-ть машин. Цікаво, що цього разу найстарішому гоночному автомобілю ГАЗ-2410, який бере участь у ралі з 1984 року, вдалося пройти всі ділянки етапу. Керував ветераном автоспорту екіпаж №16 у складі Паненка Андрія та Коробейникова Сергія. Це перемога, хоч екіпаж і зайняв 13-те місце.

Щодо переможців: вони виявились вже після перших заїздів. Це екіпаж №10 Топор Руслан і Перова Марина з Одеси, та переможці попереднього етапу чемпіонату «Чумацький шлях», – екіпаж №3 Ганджа Борис та Сокур Євген. Запекла боротьба точилася між цими пілотами ще на «Чумацькому шляху». Цього разу переможцями стали Руслан і Марина. Подальшу боротьбу між цими екіпажами будемо спостерігати уже на початку вересня на етапі «Київська Русь».

Фото: Олександр Василюк, AutoTV.

iншi новини:

ІНТЕРВ'Ю 7 Березень

Стратегічне рішення Alebor Group — будівництво перевантажувального терміналу ВСТ на кордоні з Румунією

news image
Елеватор 25 Вересень

Нарощуємо потенціал

news image
ДУМКА ЕКСПЕРТА 8 Липень

Будування прикордонних терміналів поліпшить ситуацію зі зберіганням та експортом зернових

news image
Елеватор 10 Травень

Тримаємо економічний фронт

news image
2 Вересень

День поля: інвестиції в науку для покращення життя

news image
СПОНСОРСТВО 31 Серпень

Борівка запалила з ТІКом

news image
СПОНСОРСТВО 20 Серпень

Свято для наснаги

news image
ПРЕСА ПРО НАС 18 Серпень

Нам довіряють найкращі

news image
БЛАГОДІЙНІСТЬ 2 Червень

Моє Агро Майбутнє

news image