13 Вересня 2018

Ірина Цуркан: Ми завжди підтримуємо обладнання у доброму стані

ІНТЕРВ'Ю до новин

Інвестиційна програма з розширення потужностей ГК Alebor Group передбачала побудову нової лабораторії на Христинівському ХПП. Плани втілилися у життя, і стан ранніх зернових цього року вже контролювався у новому приміщенні. Про роботу оновленої лабораторії ми розпитали її керівника Ірину Цуркан.

— Як пройшов перший сезон для нової лабораторії? Як оціните якість зібраного врожаю ранніх зернових?

— Сезон починався дуже непогано. За сприятливої погоди врожай був доброї якості. Але коли задощило, він дещо зіпсувався. Ранні зернові по всій Україні постраждали саме через дощі. Ячменя на полях залишалось вже мало (його зібрали добрим), а ось у пшениці з’явилася бактерія. Відсотків 70 її встигли зібрати відмінної якості. Була й фуражна пшениця, і продовольча третього класу. Нажаль, близько 30 відсотків врожаю постраждало через псування зерна, яке перетворилось практично на позакласове.

Але, з іншого боку, дощі, які зіпсували пшеницю, були сприятливі для кукурудзи, що набрала сік та вагу. Сподіваємось, що надалі погода сприятиме, та кукурудзу зберуть вчасно та доброї якості.

Що стосується саме нашої лабораторії, в нас дещо змінилася система роботи. Менше часу став забирати відбір проб, завдяки розміщенню відповідного сектору безпосередньо у лабораторії. Скоротився час аналізу. Та й в цілому, лабораторія у нас велика та дуже зручна.

— Наскільки важко було працювати в умовах будівництва, що тривало на елеваторі навесні та влітку?

— Зовсім неважко! Елеватор був готовий до прийому зернових, тож будівництво ніяким чином не вплинуло на нашу роботу.

— В чому особливості нового обладнання лабораторії? Чим воно відрізняється від старого?

— А у нас нового обладнання як такого і немає, адже ми весь час підтримуємо його у доброму стані, вчасно проходимо сертифікацію і, у разі необхідності, оновлюємо. Зокрема, регулярно купуються нові ваги. Є в нас і такі коштовні прилади, як інфраскан, який вимірює білок у пшениці. Тобто у лабораторії змінилося тільки те, що нам встановили другий пробовідбірник.

Ми можемо одночасно відбирати або два автомобілі, або автомобіль з причепом. Аналіз одразу надходить до лабораторії, що суттєво оптимізувало процес. Загальна ж частина обладнання працює вже багато років і нас не підводить.

— Взагалі, якою технікою має бути обладнана сучасна лабораторія?

— В першу чергу, лабораторія має орієнтуватися на власні потреби та задачі. У залежності від цього її оснащують технікою. Головне, щоб прилади були сучасними, а коректність вимірів підтверджувалася документами. Техніка має бути сертифікована в Україні. Так і в нас – жодних імпортних приладів, що не пройшли тут сертифікацію. Має бути техніка, щоб відібрати зразки для аналізу та провести цей аналіз.

Кожна лабораторія визначає перелік аналізів, які вона може зробити та надати клієнтам. Контролюється сушіння та очищення зерна. Також потрібно стежити, як зберігається зерно – усі наші силоси, наприклад, оснащені термопідвісками, і ми бачимо, що треба робити із зерном: вентилювати, сушити або переміщувати з одного силосу до іншого для оздоровлення. Пробовідбірники повинні бути не лише на прийомці, але й на відвантаженні.

Сезон ранніх жнив завершено, але і лабораторія Христиніського ХПП, і всі інші підприємства ГК Alebor Group не відпочивають. Вже розпочато прийом зернових пізньої групи, зокрема, кукурудзи. Про їхній перебіг та підсумки ми будемо оперативно повідомляти читачів нашого сайту.

iншi новини:

ІНТЕРВ'Ю 7 Березень

Стратегічне рішення Alebor Group — будівництво перевантажувального терміналу ВСТ на кордоні з Румунією

news image
Елеватор 25 Вересень

Нарощуємо потенціал

news image
ДУМКА ЕКСПЕРТА 8 Липень

Будування прикордонних терміналів поліпшить ситуацію зі зберіганням та експортом зернових

news image
Елеватор 10 Травень

Тримаємо економічний фронт

news image
2 Вересень

День поля: інвестиції в науку для покращення життя

news image
СПОНСОРСТВО 31 Серпень

Борівка запалила з ТІКом

news image
СПОНСОРСТВО 20 Серпень

Свято для наснаги

news image
ПРЕСА ПРО НАС 18 Серпень

Нам довіряють найкращі

news image
БЛАГОДІЙНІСТЬ 2 Червень

Моє Агро Майбутнє

news image