19 Жовтня 2020

Ми знаємо, як працювати навіть у складний рік

ДУМКА ЕКСПЕРТА до новин

Нинішній рік став складним для світової та, зокрема, української економіки. У агропромисловому секторі до того ж додався низький врожай зернових. Через посуху, скорочення виробництва на 15% та негативні фактори, пов’язані з пандемією, в Україні очікується найнижчий врожай за останні 4 роки.

Утім, скиглити та жалітися – доля слабких. Група компаній Alebor Group набула вже багатого досвіду роботи як в сприятливих умовах, так і під час негараздів.Завдяки нашим фахівцям, які завжди відповідально та віддано ставляться до своєї справи, впевнено можуть почуватися і наші підприємства, і, що найголовніше, – партнери. У цьому матеріалі ми коротко аналізуємо ситуацію на ринку зерна та ділимося деякими порадами.

Alebor Group забезпечує повний цикл послуг зі збирання, доробки, зберігання та відвантаження зерна. Ми працюємо з групами ранніх та пізніх зернових, з олійними культурами.

Коли врожай очікується менший за бажаний, головне – зберегти його.

В порівнянні з минулим роком початок збирання соняшника та кукурудзи відклався на 10 днів, але завдяки нашому оперативному ланцюгу (комбайн,машина, елеватор) ми змогли прискорити збирання без втрат для фермерів, – відзначає заступник директора комбайнового напрямку Вадим Іщук.

Ще один важливий аспект у наявних умовах – якість врожаю. Посуха не дала змоги зерну набрати вагу.

Цей рік, у порівнянні з останніми, був надто складний для аграріїв нашої країни, – підтверджує керівник по якості зернових культур ГК Alebor Group Ірина Цуркан.

— Дуже сильна посуха змінила плани фермерів на кількість зібраного врожаю та на його якість. Через відсутність необхідної кількості вологи у період визрівання зернових культур зерно не мало змоги набрати необхідну натуральну вагу, тому дуже велика кількість врожаю пшениці та ячменю надходила з наднизьким показником натури та великим складом недозрілих та щуплих зерен. Але у той же час показники масової частки білка,клейковини та числа падання були в продовольчій пшениці дуже високими в порівнянні з врожаями останніх п‘яти років. Що стосується кукурудзи, то посуха дуже завадила народити багатий врожай.

Фахівці елеваторів та лабораторій знають свою справу. Їхня задача тепер зберігати зерно, як мінімум не втрачаючи його якість.

Зараз наша задача прийняти і зберегти якісні показники зерна, яке буде зберігатись на елеваторах.

— Для цього ми маємо технічні можливості, обладнання для сушіння та очищення, щоб довести зерно до ідеальних умов для тривалого збереження, – говорить Ірина Цуркан.

Звичайно, що через низьку врожайність зменшилися пропозиції від фермерів. І тепер їм треба визначитись зі стратегією: продати наявне зерно одразу чи скористатись послугами елеватора й спробувати навесні реалізувати його за вищою ціною. Те, що відкладений продаж може бути вигідним, підтверджують і фахівці Alebor Group.

За рахунок того, що врожай цього року низький, буде добре зберегти зерно.

— Адже, потенційно, ціна може ще зрости пізніше через невисокий рівень пропозиції, – вважає керівник відділу закупівель зернових культур Вороновицького ХПП Світлана Васильківська.

У будь-якому разі наші партнери можуть бути впевненими: яке б рішення не прийняли, група компаній Alebor Group зробить все так, щоб досягти обопільної вигоди. Дивимося у майбутнє з оптимізмом!

Детальніше ознайомитись із закупівельними цінами та елеваторними послугами Alebor Group.

iншi новини:

ІНТЕРВ'Ю 7 Березень

Стратегічне рішення Alebor Group — будівництво перевантажувального терміналу ВСТ на кордоні з Румунією

news image
Елеватор 25 Вересень

Нарощуємо потенціал

news image
ДУМКА ЕКСПЕРТА 8 Липень

Будування прикордонних терміналів поліпшить ситуацію зі зберіганням та експортом зернових

news image
Елеватор 10 Травень

Тримаємо економічний фронт

news image
2 Вересень

День поля: інвестиції в науку для покращення життя

news image
СПОНСОРСТВО 31 Серпень

Борівка запалила з ТІКом

news image
СПОНСОРСТВО 20 Серпень

Свято для наснаги

news image
ПРЕСА ПРО НАС 18 Серпень

Нам довіряють найкращі

news image
БЛАГОДІЙНІСТЬ 2 Червень

Моє Агро Майбутнє

news image