13 Липня 2020

Микола Бабій: Наша головна задача, щоб фермер якомога швидше зібрав врожай

ІНТЕРВ'Ю до новин

Прохолодна весна внесла свої корективи до цьогорічного календаря агротехнічних робіт, але наразі ранні жнива набрали ходу. Як завжди, активно у збиральній кампанії бере участь ГК Alebor Group. Вона здатна забезпечити повний цикл робіт для фермерів.

Нещодавно ми розповідали про готовність елеваторів Alebor Group до сезону-2020, а сьогодні у фокусі уваги – комбайновий парк. Нагадаємо, у ньому нараховується 10 сучасних машин CLAAS Lexion 600. Про особливості роботи техніки у гарячий період жнив ми поговорили з керівником комбайнового напрямку Alebor Group Миколою Бабієм.

Важливе значення для безперебійної роботи техніки має її передсезонна підготовка. Як на цей аспект вплинув чи, навпаки, не вплинув карантин?

— Ми, звичайно, підлаштовувалися під карантинні обмеження. Аби не викликати на робочі місця весь колектив одночасно, по черзі виходили по два екіпажі. Це, до речі, дало інженерам змогу більш ретельно контролювати якість підготовки техніки до сезону, більше уваги приділяти кожній машині. Передивилися всі основні вузли, замінили, що було необхідно, змастили. І можу сказати, що наша техніка до сезону готова від А до Я, адже оскільки ми налаштовані на максимальну ефективність у полі, то й підготовку техніки проводимо відповідно.

Як стежите за станом комбайнів під час жнив? Яке щоденне обслуговування здійснюєте?

 — Під час збиральної кампанії екіпаж кожного ранку здійснює огляд та продувку техніки, змащує вузли. Крім того, маємо два аварійні автомобілі Mercedes, які 24 години на добу перебувають на зв’язку. У випадку, якщо самі комбайнери не в змозі впоратися з ремонтом (потрібна заміна запчастини або зварювання, наприклад), вони готові вирушити на допомогу. Зараз наші комбайни перебувають на відстані від 50 до 250 кілометрів від бази, де розташовані аварійні автомобілі, тож у стислий час вони можуть дістатися до місця поломки. Та й взагалі, ми намагаємось їх розміщувати так, щоб мати змогу оперативно реагувати.

Елеватори Alebor Group почали розширяти перелік культур, з якими працюють – додаються соняшник, соя, горох. Чи готові комбайни забезпечити їхнє збирання? Чи обладнані відповідними жатками?

 — Між іншим, елеватори в цьому питанні йдуть за нами навздогін. Вже минулого року ми збирали і соняшник, і горох, і сою. Те ж робимо і цього року. Під час збирання цих культур стикалися з тим, що ми можемо якісно зібрати та швидко перевезти ці культури, але не маємо куди їх перевозити. Через це побачили потребу у розширенні переліку культур на елеваторах, аби задовольнити фермера. Коли з нами працюють, наприклад, по кукурудзі, мають повний цикл: комбайн, перевантажувач, елеватор, вагон, продаж за потреби. А із соняшником та соєю виходило так, що не маємо куди висипати врожай. В Україні кожного року площі під соняшником збільшуються, відповідно і зростають черги на елеваторах. А це ж така культура, що потребує більше місця для зберігання.

Шість з десяти наших комбайнів були укомплектовані соняшниковими жатками, а оскільки, як я вже казав, площа під цією культурою зростає, цього року плануємо придбати ще дві або навіть чотири нові. Тож, ми без проблем можемо молотити будь-яку культуру.

Розкажіть, як організована логістика жнив? Як підтримуєте зв’язок з технікою? Чи використовуєте якісь програми для моніторингу?

— Усі комбайни та трактори обладнані навігаторами. Завдяки цьому контролюємо місце перебування техніки та витрати палива. У наших планах також є встановлення картографії врожайності – це питання наразі вивчаємо.

Яким чином реагуєте на якісь зміни ситуації у полі?

 — В нас є довготривалі плани, стратегія, але тримаємо руку на пульсі й реагуємо на певні зміни, спричинені погодою чи іншими факторами. Комбайни, автомобілі, усі, хто перебуває у полі, мають рацію та спілкуються між собою. Контролюємо, скільки машин перебувають біля комбайна, коли вони від’їжджають. Робимо все, щоб комбайн не стояв. Наша головна задача, щоб фермер якомога швидше зібрав врожай. Це важливо з декількох точок зору. По-перше, власне, отримання якісного врожаю. Це є особливо важливим під час збирання пізніх зернових, яке відбувається іноді за несприятливих погодних умов, коли кожен день має значення. Крім того, це сприяє підготовці до наступної посівної. Фермер матиме більше часу для обробки ґрунту.

iншi новини:

ІНТЕРВ'Ю 7 Березень

Стратегічне рішення Alebor Group — будівництво перевантажувального терміналу ВСТ на кордоні з Румунією

news image
Елеватор 25 Вересень

Нарощуємо потенціал

news image
ДУМКА ЕКСПЕРТА 8 Липень

Будування прикордонних терміналів поліпшить ситуацію зі зберіганням та експортом зернових

news image
Елеватор 10 Травень

Тримаємо економічний фронт

news image
2 Вересень

День поля: інвестиції в науку для покращення життя

news image
СПОНСОРСТВО 31 Серпень

Борівка запалила з ТІКом

news image
СПОНСОРСТВО 20 Серпень

Свято для наснаги

news image
ПРЕСА ПРО НАС 18 Серпень

Нам довіряють найкращі

news image
БЛАГОДІЙНІСТЬ 2 Червень

Моє Агро Майбутнє

news image