8 Липня 2022

Будування прикордонних терміналів поліпшить ситуацію зі зберіганням та експортом зернових

ДУМКА ЕКСПЕРТА до новин

Олексій Кустов співзасновник ГК Alebor Group у телепередачі «Нічна Варта» висловив свої міркування щодо подальшої долі зерна в Україні.

Він зазначив, що в Україні існує проблема недостатньої кількісті ємностей саме для довгострокового зберігання зерна.

Експерти прогнозують, що через війну в цьому сезоні ми зберемо тільки 60% зерна, тобто це вийде на 40% менше, ніж минулоріч.

Щодо довгострокового зберігання, всього сьогодні ми маємо 57 млн тонн ємностей. Для порівняння, в минулому році було зібрано близько 106 млн тонн продукції. На експорт було поставлено 61,5 млн тонн. Тож, близько 35 млн тонн було у залишку, оскільки 10 млн використовувалось внутрішньо. З цього випливає, що дефіцит зберігання складає 40 млн тонн.

Щодо існуючих ємностей, то приблизно 47% – це напольне зберігання або бетонні силоси, які були збудовані ще при радянському союзі.

За цих умов, справді, можна зберігати зерно більше року, орієнтовно до 2-3 років.

Інші ж 53% – це сучасні металеві силоси. Вони гарні з точку зору енергоємності, швидкості будівництва та перевалки, але ж все одно у нас постає питання, щодо довгострокового зберігання зерна.

Зараз ми спостерігаємо температурний режим у межах 35 градусів.

Тобто, всередині силосу зерно нагрівається десь до 50 градусів. А це показник дуже близький до позначок, за яких ми сушимо ріпак (60 градусів).

Відповідно, олійні культури можуть зберігатися в металевих силосах не більше року, оскільки далі вони будуть втрачати свої якісні показники.

Олексій Кустов зазначає, що будування терміналів на межі України із західними кордонами може поліпшити ситуацію в Україні зі зберіганням та експортом зернових.

«У нас був досвід, коли за 6 місяців в полі ми повністю під ключ будували елеватор та вводили його в експлуатацію», розповів співзасновник ГК.

У керівництва Alebor Group є план по будівництву терміналу по перевалці зернових із широкої колії на вузьку, європейську. Для цього вже було придбано 15 Га території.

Далі, спеціалістами буде розроблятися логістика транспортування зерна до порту «Констанція» в Румунії, для подальшої його реалізації.

У вересні ж, ми плануємо поставити вже перший вагон та вийти на показник 1,5 тис. тонн на добу.

А вже 1 січня ми плануємо збудувати термінал із потужністю зберігання 60 тис. тонн, із можливістю перевантаження 3 тис. тонн за добу.

Це все наші плани, які ми хочемо реалізувати найближчим часом, задля продовольчоі безпеки нашої країни.

Якщо говорити про сьогодні, на жаль, ситуація зі зберіганням та експортом зерна дуже погана, через досить важку та довгу логістику транспортування зерна.

Але ми дуже сподіваємося, що якомога більша кількість українських підприємств оптимізує свої потужності та налагодить логістику іншими маршрутами, задля подальшого експорту зерна та відновлення всього свого потенціалу.

iншi новини:

ІНТЕРВ'Ю 7 Березень

Стратегічне рішення Alebor Group — будівництво перевантажувального терміналу ВСТ на кордоні з Румунією

news image
Елеватор 25 Вересень

Нарощуємо потенціал

news image
Елеватор 10 Травень

Тримаємо економічний фронт

news image
2 Вересень

День поля: інвестиції в науку для покращення життя

news image
СПОНСОРСТВО 31 Серпень

Борівка запалила з ТІКом

news image
СПОНСОРСТВО 20 Серпень

Свято для наснаги

news image
ПРЕСА ПРО НАС 18 Серпень

Нам довіряють найкращі

news image
БЛАГОДІЙНІСТЬ 2 Червень

Моє Агро Майбутнє

news image
TRADE MY GRAIN 28 Жовтень

Trade My Grain. БЕКСТЕЙДЖ 🎥

news image