30 Червня 2020

Олексій Цуркан: Наші елеватори абсолютно універсальні

ІНТЕРВ'Ю до новин

Карантин та незвична погода цієї весни не стали друзями для аграріїв. Але професіонали якісно роблять свою справу за будь-яких умов. І в бесіді з генеральним директором елеваторного напрямку групи компаній Alebor Group Олексієм Цурканом ми пересвідчилися в готовності підприємств до початку жнив ранніх зернових та здатності змінюватися, не обмежуючись у роботі лише звичними для себе культурами зернових.

Які у вас очікування від 2020 року після не дуже стабільного 2019-го?

— Звісно, сподіваємось на краще, на те, що вдасться поліпшити показники. Очікування лише позитивні, а як вийде, покаже життя.

Чи плануєте у цьому році втілювати у життя намір займатися новими для себе культурами: соняшником, соєю тощо?

— Так, наші елеватори є абсолютно універсальними. Проектуючи, враховували ймовірність роботи з усіма культурами, тож ми повністю готові як до зернових, так і до соняшника, сої, гороху. Якраз незабаром буде збирання гороху, і ми вже підписали контракт на сушіння 300 тонн цієї культури. Цю партію привезуть до Христинівки.

Раніше до вас зверталися з пропозиціями щодо цих культур? Був попит?

— Попит був та є. Питання у тому, які ставляться задачі. Концепція наших елеваторів – «сухий порт». Відповідно, працювали з культурами великого обсягу: пшеницею, ячменем, кукурудзою. Ними завантажуються великотоннажні судна. Оскільки працюємо з крупними експортерами, ми для них є пунктом перевалки з якісною послугою з доробки, зі швидким та якісним прийманням (на одному елеваторі можемо прийняти 6-7 тисяч тонн зерна на добу). Простіше кажучи, багато прийняли – багато відправили, тому й працювали з масовими культурами.

Соняшник також можна віднести до масових культур, але він залишається в Україні для подальшої переробки на олію. Експортерам ми будемо цікаві щодо нього лише у випадку, коли вони забажають зберегти частину врожаю до весни.

Як на підготовку до сезону вплинув карантин? 

— Коли діяли обмеження, наші співробітники були вдома, вони не працювали. На місцях перебували лише керівники елеваторів, охорона і я разом з ними. А коли почалося пом’якшення карантину, усі вийшли на роботу. Необхідні роботи виконано, і все повністю готово до прийому нового врожаю. Більше того, до Балти вже заїхало 60 тонн першого ячменю.

Цієї весни була незвична погода: раннє потепління, потім травнева прохолода і дощі. У зв’язку з цим, яких обсягів та якості врожаю очікуєте?

— Як ми можемо спостерігати, через таку погоду терміни вегетації та визрівання зсунулися. Наприклад, у кукурудзи на цей час були зазвичай вже сформовані стебло та качан. А зараз лише тільки піднялися сходи. Те ж стосується і групи ранніх зернових. Ячмінь ми у попередні роки починали приймати 10-15 червня, а зараз лише надходять перші обкоси. До масового прибирання ще має пройти близько тижня.

Поки не можу зробити висновків щодо якості, адже спочатку йдуть обкоси з країв полів. У цій зоні рослини піддаються не дуже сприятливому впливу, і поки ми маємо дуже низьку натуру – 600. У той час як робочою натурою є мінімум 620.

Ситуація, ймовірно, зміниться під час вже масового збирання – тоді й можна буде казати про подальші кількісно-якісні показники.

Протягом минулих років ви модернізували лабораторії на елеваторах. Щорічна повірка підтвердила їхні високі стандарти?

— До речі, цього року також не обійшлося без модернізації. До лабораторії на Чесному ХПП ми придбали сучасний аналізатор зерна «Інфратек». На сьогодні він є найдосконалішим пристроєм для вимірювання білка, попередньої вологості та низки інших показників по всім культурам. У сої, наприклад, з великою точністю він визначає вміст протеїну. Тепер такими аналізаторами обладнані усі наші елеватори.

Ми пройшли сертифікацію та повірки. Остання була декілька днів тому на Вороновицькому ХПП. Тож, усе готово до початку сезону.

iншi новини:

ІНТЕРВ'Ю 7 Березень

Стратегічне рішення Alebor Group — будівництво перевантажувального терміналу ВСТ на кордоні з Румунією

news image
Елеватор 25 Вересень

Нарощуємо потенціал

news image
ДУМКА ЕКСПЕРТА 8 Липень

Будування прикордонних терміналів поліпшить ситуацію зі зберіганням та експортом зернових

news image
Елеватор 10 Травень

Тримаємо економічний фронт

news image
2 Вересень

День поля: інвестиції в науку для покращення життя

news image
СПОНСОРСТВО 31 Серпень

Борівка запалила з ТІКом

news image
СПОНСОРСТВО 20 Серпень

Свято для наснаги

news image
ПРЕСА ПРО НАС 18 Серпень

Нам довіряють найкращі

news image
БЛАГОДІЙНІСТЬ 2 Червень

Моє Агро Майбутнє

news image