11 Лютого 2019

Олексій Цуркан: Основа енергозбереження — планування

ІНТЕРВ'Ю до новин

У сучасному світі, в усіх галузях промисловості та побутового життя нагальним питанням є енергозбереження. Це – не примха або бажання зекономити, а необхідність більш ощадливого використання природних ресурсів.

Енергозбереження є одним з пріоритетів і для групи компаній Alebor Group. Її спеціалісти проводять постійну системну роботу, що вдосконалюється за розвитку підприємств, розширення обсягів та масштабів виробництва.

Детальніше про це ми поговорили з генеральним директором елеваторного напрямку Alebor Group Олексієм Цурканом.

— Наскільки значна увага приділяється на ваших підприємствах енергозбереженню?

— Що стосується електроенергії, на кожному об’єкті на кожному підприємстві у нас встановлені окремі лічильники: на автоприйомі, робочій вежі, сушарному комплексі. Відповідно є можливість контролювати та аналізувати кожний показник, робити висновки. Крім того, практично щоденно йде робота з планування роботи елеватора. Наприклад, ми знаємо обсяги зерна, які зайдуть на елеватор у найближчі три дні, розуміємо приблизний рівень його якості, і відповідно до цього з директорами елеваторів плануємо роботу так, щоб усе працювало логічно, без надмірних затрат. А додатково я здійснюю ще й особистий контроль.

Планування роботи є основою і у заходах із заощадження газу на сушарних комплексах

Сушарка дає якісний продукт та економію газу саме тоді, коли працює тривалий час. У залежності від температури навколишнього середовища вона входить у нормальний робочий режим протягом доби-півтори. Прогрівається, видає нормальну якість продукції та споживає гас за нормами, які закладені виробником. Фізично це – 1,5 куба на 1 тонновідсоток, як правило. А якщо сушарку на добу увімкнути, потім вимкнути, знову увімкнути, і так це повторювати – будуть надмірні витрати газу. Щоб цього уникнути, проводиться робота з планування. Приміром, кукурудзу сортуємо по силосах у залежності від ступеню вологи. Складуємо з вологістю 15-17 до одного силосу, 17-20 – до іншого, 20-25 – до третього і так далі. Коли зерно до сушарки йде з однорідною вологістю, їй простіше працювати, і це також впливає на економію газу.

На енергозбереження впливає і глобальний стан справ: коли на елеваторах лад, коли кожний займається на своєму місці належною справою.

— Чи не було думок використовувати замість газу альтернативні види палива?

— Звичайно, ми знаємо, що є тверде паливо, пресована солома тощо. Але це не для наших обсягів. Ми все це прораховували. По-перше, такий ресурс вимагає місця для складування, плану постачання, а це – десятки тон. Ми розрахували, що тих же пелет нам потрібно близько 20 тон на день. Та й КПД у них далеко не той. Думали також про зріджений газ – це все не те. Якщо б ми працювали з обсягами 400 тонн на добу, вмикали та вимикали сушарки – може, й так, це б мало сенс. Але ж в нас сушаться тисячі тон, і сушарки, буває, не вимикаються місяцями. Отже, потрібен лише газ.

— А сучасні розробки сонячних батарей можуть стати вам у нагоді?

— Зараз це ще дуже коштовна технологія. На сонячні батареї, які б могли забезпечити наші обсяги, потрібні мільйони доларів. Кожний рік на кожний елеватор ми додаємо електроенергію. Минулого року додали 1000 кВт на Вороновиці. Провели абсолютно нову трасу кабелів, тягнули її 7 кілометрів, отримавши всі необхідні дозволи. Адже на це була необхідність через розширення потужностей. На Христинівку додали 400 кВт. У Балті ми в процесі якраз саме зараз – буде додано 1000 кВт.

Сонячна батарея сама по собі коштує недешево, а здатна забезпечити, за великим рахунком, лише наші якісь побутові потреби. Утім, час не стоїть на місці.

Технології йдуть вперед, і коли, зокрема, ця технологія стане більш доступною для промислових потреб – чому б ні?

Можна спробувати закрити усі поверхні сонячними батареями і якусь частину процесу віддати на забезпечення саме ними. У думках все це є, насправді.

Дякуємо Олексію Івановичу за цікаву розмову. Ми будемо й надалі стежити за розвитком технологій на підприємствах Alebor Group та розповідати про них.

 

iншi новини:

ІНТЕРВ'Ю 7 Березень

Стратегічне рішення Alebor Group — будівництво перевантажувального терміналу ВСТ на кордоні з Румунією

news image
Елеватор 25 Вересень

Нарощуємо потенціал

news image
ДУМКА ЕКСПЕРТА 8 Липень

Будування прикордонних терміналів поліпшить ситуацію зі зберіганням та експортом зернових

news image
Елеватор 10 Травень

Тримаємо економічний фронт

news image
2 Вересень

День поля: інвестиції в науку для покращення життя

news image
СПОНСОРСТВО 31 Серпень

Борівка запалила з ТІКом

news image
СПОНСОРСТВО 20 Серпень

Свято для наснаги

news image
ПРЕСА ПРО НАС 18 Серпень

Нам довіряють найкращі

news image
БЛАГОДІЙНІСТЬ 2 Червень

Моє Агро Майбутнє

news image