11 Лютого 2019

Олексій Цуркан: Основа енергозбереження — планування

Інтерв'ю до новин

У сучасному світі, в усіх галузях промисловості та побутового життя нагальним питанням є енергозбереження. Це – не примха або бажання зекономити, а необхідність більш ощадливого використання природних ресурсів.

Енергозбереження є одним з пріоритетів і для групи компаній Alebor Group. Її спеціалісти проводять постійну системну роботу, що вдосконалюється за розвитку підприємств, розширення обсягів та масштабів виробництва.

Детальніше про це ми поговорили з генеральним директором елеваторного напрямку Alebor Group Олексієм Цурканом.

— Наскільки значна увага приділяється на ваших підприємствах енергозбереженню?

— Що стосується електроенергії, на кожному об’єкті на кожному підприємстві у нас встановлені окремі лічильники: на автоприйомі, робочій вежі, сушарному комплексі. Відповідно є можливість контролювати та аналізувати кожний показник, робити висновки. Крім того, практично щоденно йде робота з планування роботи елеватора. Наприклад, ми знаємо обсяги зерна, які зайдуть на елеватор у найближчі три дні, розуміємо приблизний рівень його якості, і відповідно до цього з директорами елеваторів плануємо роботу так, щоб усе працювало логічно, без надмірних затрат. А додатково я здійснюю ще й особистий контроль.

Планування роботи є основою і у заходах із заощадження газу на сушарних комплексах

Сушарка дає якісний продукт та економію газу саме тоді, коли працює тривалий час. У залежності від температури навколишнього середовища вона входить у нормальний робочий режим протягом доби-півтори. Прогрівається, видає нормальну якість продукції та споживає гас за нормами, які закладені виробником. Фізично це – 1,5 куба на 1 тонновідсоток, як правило. А якщо сушарку на добу увімкнути, потім вимкнути, знову увімкнути, і так це повторювати – будуть надмірні витрати газу. Щоб цього уникнути, проводиться робота з планування. Приміром, кукурудзу сортуємо по силосах у залежності від ступеню вологи. Складуємо з вологістю 15-17 до одного силосу, 17-20 – до іншого, 20-25 – до третього і так далі. Коли зерно до сушарки йде з однорідною вологістю, їй простіше працювати, і це також впливає на економію газу.

На енергозбереження впливає і глобальний стан справ: коли на елеваторах лад, коли кожний займається на своєму місці належною справою.

— Чи не було думок використовувати замість газу альтернативні види палива?

— Звичайно, ми знаємо, що є тверде паливо, пресована солома тощо. Але це не для наших обсягів. Ми все це прораховували. По-перше, такий ресурс вимагає місця для складування, плану постачання, а це – десятки тон. Ми розрахували, що тих же пелет нам потрібно близько 20 тон на день. Та й КПД у них далеко не той. Думали також про зріджений газ – це все не те. Якщо б ми працювали з обсягами 400 тонн на добу, вмикали та вимикали сушарки – може, й так, це б мало сенс. Але ж в нас сушаться тисячі тон, і сушарки, буває, не вимикаються місяцями. Отже, потрібен лише газ.

— А сучасні розробки сонячних батарей можуть стати вам у нагоді?

— Зараз це ще дуже коштовна технологія. На сонячні батареї, які б могли забезпечити наші обсяги, потрібні мільйони доларів. Кожний рік на кожний елеватор ми додаємо електроенергію. Минулого року додали 1000 кВт на Вороновиці. Провели абсолютно нову трасу кабелів, тягнули її 7 кілометрів, отримавши всі необхідні дозволи. Адже на це була необхідність через розширення потужностей. На Христинівку додали 400 кВт. У Балті ми в процесі якраз саме зараз – буде додано 1000 кВт.

Сонячна батарея сама по собі коштує недешево, а здатна забезпечити, за великим рахунком, лише наші якісь побутові потреби. Утім, час не стоїть на місці.

Технології йдуть вперед, і коли, зокрема, ця технологія стане більш доступною для промислових потреб – чому б ні?

Можна спробувати закрити усі поверхні сонячними батареями і якусь частину процесу віддати на забезпечення саме ними. У думках все це є, насправді.

Дякуємо Олексію Івановичу за цікаву розмову. Ми будемо й надалі стежити за розвитком технологій на підприємствах Alebor Group та розповідати про них.

 

iншi новини:

ВІТАЄМО 15 Листопад

З Днем працівника СГ!

news image
ІНТЕРВ'Ю 13 Листопад

Микола Бабій: Швидке збирання зберегло обсяг та якість врожаю

news image
Думка експерта 25 Липень

Якість врожаю 2019: погляд елеватора

news image
СПОНСОРСТВО 17 Липень

Alebor Group підтримує автоспорт

news image
22 Червень

Елеватори Alebor Group розпочали приймати новий врожай

news image
БОЛЕКО 18 Червень

«Болеко» розпочала зернозбиральну кампанію на Півдні

news image
30 Травень

НАССР на практиці. Екологічна безпека

news image
ВІТАЄМО 28 Квітень

Щасливих Великодніх свят!

news image
ПРЕСА ПРО НАС 27 Квітень

НАССР на практиці. Документація

news image